Novinky 2017

Ke konci roku 2017 byla činnost

chovatelské stanice British Edition*CZ

ukončena.



 • Únor28.

  Odchod koťátka z vrhu "I", poslední loučení...

  Holčička z vrhu "I" - Infinity in Love of British Edition*CZ zůstala u nás doma sama, všichni její sourozenci jsou ve svých nových domovech. Na prahu pátého měsíce věku se její vývoj zdá být lepší než dříve. Brzy nás čeká s princeznou první její výstava, těšíme se!

 • Únor22.

  Dnešní den byl ve znamení "velkého mediálního dne" :-)

   V největším časopise o kočkách a chovu v České Republice - Naše Kočky vyšel článek o chovu britských koček, o výstavním maratonu s odchovy, takové mé osobní chovatelské vyznání.
  V odpoledních hodinách byla odvysílána avizovaná reportáž na stejné téma - britská kočka a její chov.
  Časopis - strana 1, Časopis - strana 2, Časopis - strana 3, Časopis - strana 4,

  Česká televize to pojala velmi vážně, i v pořadu Wifina, který je určený zejména dětem bylo zmíněno mnoho důležitých informací o britských kočkách a jejich zdravotních rizicích z netestovaných chovu. Hlavní hvězdou reportáže je má dcera Nikolka, naše stříbrné tabby kočky s koťaty a rusičky z CHS Flash Arian*CZ, které s námi bydlí. V odkazu se můžete podívat na celou reportáž o našich kočkách.

 • Únor17.

  Odchod koťátek z vrhu "I", nastal čas loučení...

  Koťátka začínají odcházet do svých nových domovů, všichni kluci z tohoto vrhu jsou kastrovaní. Dva z nich - I´m Golden Boss a Invisible Touch of British Edition*CZ budou v nové rodině žít společně s kocourky Hell´s Angel a Holiday Moon by Flash Arian*CZ. Modří kluci s námi vyrostli a s briťáčky fungují jako pokrevní sourozenci. Oba nás s Járou Kučerou těší, že naše dvě CHS jsou stále více a více provázané, některé ruské modré kočky z CHS Flash Arian*CZ s námi žijí trvale. Tvoříme společně velkou kočičí rodinu, ve které se každému jedinci snažíme vyhovět, i jeho momentálním potřebám. Holčička Infinity in Love of British Edition*CZ je stále ve stavu OPCE pro další chov. Je krásná, mohutná, s již zelenýma očima a fantastickou povahou. Nyní váháme, zda zůstane s námi doma nebo odejde do jiné britské CHS, kde by byl její genofond přínosem.
  Na obrázcích je celý vrh "I" British Edition*CZ a polovina vrhu "H" Flash Arian*CZ, sedm kocourků je kastrovaných ve věku čtyř měsíců s váhou od 2521 - 2988 gramů. Myslím, že není třeba dodávat, že časné kastrace, které koťátka velice dobře zvládají mají své opodstatnění a tím vyvracím mýty o zakrslém vzrůstu brzy kastrovaných koťat, o kterém se často hovoří mezi laiky. Velikost zvířete vždy určuje pouze genetika a dobrá/špatná výživa v době raketového růstu, tj. v době, kdy je za to zodovědný chovatel! Proto stále dokola apeluji na zájemce o koťátka, vybírejte, vybírejte, vybírejte! Váš výběr by neměl být kompromisem! Všem "Ičkům" a FlashArianským "Háčkům" přeji z celého srdce jen to nej do budoucna, parta jste byla nebezpěčně rychlá :-)

 • Leden10.

  Natáčení České televize

  Strávili jsme se štábem České televize moc příjemný den, povídání o britských černě stříbřitých mramorovaných kočkách a o aktivní chovu s PP bude odvysíláno 24.02. na ČT Déčko v pořadu Wifina od 17:40 hod. Součástí reportáže budou i ruské modré kočky z CHS Flash Arian*CZ, které s námi některé bydlí. Dopředu neznáme celý obsah reportáže, budeme se ke konci února těšit :-)

 • Prosinec31.

  NÁRODNÍ VÍTĚZ 2016

  S obrovskou hrdostí celému světu oznamujeme, že náš kocour NW´15 ´14 SC Copy by Gucci of British Edition*CZ DVM DSM se opět a potřetí za sebou stal Národním vítězem 2016. Dokázal nasbírat za tento soutěžní rok tolik bodů, že se stal i absolutním vítezem roku v České republice napříč všemi plemeny koček. Porazil 681 koček, kocourů a koťat všech kategorií a může se pyšnit označením nejkrásnější vystavované zvíře v České republice. Neskromně podotýkám, že je úplně prvním jedincem v České republice, který tohoto úspěchu v dějinách dosáhl. Asi nemusím dodávat, že tento obrovský úspěch nepovažuji za samozřejmý a jsem nesmírně hrdá. Naše britské kočky patří k výstavní elitě napříč plemeny koček a mne velice těší, že obstojí i v obrovské konkurenci. Pokud se zadaří, plánujeme v roce 2017 jeho potomky. Slavnostní předání NW titulu se uskuteční jako každý rok na zámku Nový Světlov ke konci března při příležitosti MVK Bojkovice, společně s galadinner pro majitele Národních vítězů.

 • Říjen29+30.

  SVĚTOVÁ VÝSTAVA KOČEK 2016

  Poslední víkend v řijnu jsme se zúčastnili největšího svátku pro chovatele koček, Světové výstavy koček, která se koná jen jednou za rok. Tentokrát ve Vídni. Rok co rok se na světovou výstavu hlásí celosvětová kočičí elita, kočky musí být na tuto výstavu v průběhu roku kvalifikované. Náš výstavní tým byli tři mramoráčci, z toho dva naše odchovy. Letos nás reprezentovali Copy by Gucci za dospělé kocoury, Narnia za dospělé kočky a Fragile Beauty ve třídě koťat ve věku 7-10 měsíců. Výsledky absolutně předčily naše očekávání... oba naše odchovy byly nominováni mezi nejlepší kočky světa. V nedělním finále se Copy by Gucci představil v desítce nejkrásnějších kocourů světa, Fragile Beauty se stala jedním z nejkrásnějších koťat světa. Jsem nesmírně hrdá na jejich úspěch! Ovšem nejkrásnější emoce propukli v neděli při finálovém posuzování, ruský modrý kocourek mého rodinného přítele pana Jaroslava Kučery se stal SVĚTOVÝM VÍTĚZEM 2016... WW´16 Dream of Soul by Flash Arian*CZ JW nejkrásnějším kotětem světa ve věku 4-7 měsíců. Navždy to zůstane nezapomenutelná výstava v životě! Za rok na viděnou v Holandsku :-)

 • Říjen22.

  Máme koťátka

  Přinášíme podrobné informace o aktuálním vrhu I, vložili jsme i čerstvé fotografie.

 • Září26.

  Narnia získala titul

  Narnia na Slovensku dokončila titul GIC získáním posledního certifikátu CAGCIB. Po oba dny vyhrála BEST IN SHOW FEMALE a pro letošní rok se připojí k výstavnímu týmu, který za chvíli čeká Světová výstava koček ve Vídni.

 • Září17.

  testování na HCM a PKD...

  V sobotu 17.09. jsme si udělali dloooouhý výlet za Brno k panu doktorovi MVDr. Peter Scheer Ph. D. na kliniku na pravidelné vyšetření srce a ledvin.
  Hodnoty po poslední kontrole se nezměnily. Narnia, Guessy, Bar Quest, Copy by Gucci a Che Gevara jsou v pořádku! Jejich výsledek srdce i ledvin je NEGATIVNÍ!!!

 • Srpen12.

  Vrh H

  S odstupem pár dnů přináším pro nás velice bolestné vítání a zároveň loučení se s vrhem "H"....
  Dne 28.07.2016 se nám nečekaně o deset dní dříve narodil velký vrh. Bohužel s předčasným narozením jsou spojena obrovská rizika. Věděli jsme, že koťátka přišla na svět příliš brzy, že jejich vnitřní orgány a zejména plíce nejsou připraveny na samostatný život mimo matčinu dělohu. Díky extrémní zátěži v březosti jejich matka Guessy v 56. dnu březosti zkolabovala a následoval urgentní císařský řez. Koťátka i přes veškerou péči týmu kliniky pana MVDr. Lázničky umírala jedno po druhém. Z úcty ke všem jedenácti koťátkům budeme pokračovat v abecedě kontinuálně bez písmene H. Písmeno H navždy zůstane in memoriam tomuto vrhu. Děkuji přátelům, že s námi sdíleli tak temné dny, které občas chov s sebou přináší. Maminka Guessy Allergo, CZ se zotavuje velice rychle a věříme, že brzy bude úplně v pořádku.

 • Červen25.

  Titul JW

  Fragile Beauty of British Edition*CZ se od dnešního dne může pyšnit titulem JW - JUNIOR WINNER. Je to titul, který se zadává koťátkům ve věku 4-10 měsíců, pokud vyhrají 5 výstav. Naší Fragile se to povedlo během posledních šesti týdnů. Je to první JW v naší CHS, jsem na holčičku nesmírně hrdá!

 • Červen03.

  Plánovaný vrh 2016

  Plánujeme další vrh koťátek, tentokrát ze spojení : IC Bar Quest de Broeckloni*NL a SC Guessy Allergo*CZ

 • Červen01.

  Nové stránky

  Máme nový kabátek webových stránek, doufám, že po pěti letech to je změna příjemná.

 • Květen30.

  Titul DSM

  Výstavní jaro se nám povedlo kocour Copy by Gucci dokončil titul DSM, vzhrál několikrát BEST in SHOW mezi dospělými kocoury a nyní ho čeká společně s Fragile ještě pár výstav do světové výstavy v řijnu.

 • Květen21.

  Gigolo odjel do Německa

  Kocourek z vrhu G - Gigolo in Black of British Edition*CZ odjel do svého nového domova, do německé CHS Silver Circle s paní Kathrin Pechthold, kde doufám bude dělat dál radost jako chovný kocourek. Gigolo a Kathrin přeji vám spolu hodně štěstí i na výstavách.

 • Květen20.

  Fragile začíná výstavní kariéru

  Kočička z vrhu F - Fragile Beauty of British Edition*CZ zůstává s námi doma, narodila se mi vytoužená dcera po Baccarce! Fragile má za sebou již několik výstav ve třídě koťat a zatím se čtyřmi vítězstvími BEST in SHOW kotě 4-7 měsíců... doufám v prvního JW v naší CHS.

 • Duben04.

  Koťátka

  Všechna naše koťátka z obou vrhů jsou nyní rezervována.

 • Duben17.

  Kocourek Great Guy hledá novou rodinu

  Koťátka z obou vrhu začínají odcházet do svých nových domovů. Kocourek Great Guy of British Edition*CZ z vrhu "G" hledá svou novou milující rodinu, na kocourka byla po dlouhé době zrušena rezervace kvůli alergii dítěte v rodině. Great Guy je velice přátelský, hravý, čistotný a zcela samostatný. Prosím pouze vážné zajemce, kteří si uvědomují odpovědnost za nového člena rodiny. Koocurek bude od nás do nového domova odcházet již kastrovaný.

 • Duben09.

  Další titul v naší stanici

  Po dlouhé pauze, kdy jsme trávili čas pouze s koťátky, jsme se vrátili zpět na výstavy. Sobotní výstava v Hradci Králové byla úspěšná, Copy by Gucci ke svému jménu přidal další cenný titul! Po dvou a půl letech dokončil titul DISTINGUISHED VARIETY MERIT /DVM/, což znamená zasloužilý vítěz barvy!

 • Březen25

  Cena národní vítěz v naší stanici

  Nadešel den D a my si s velkou radostí převzali cenu a pohár za soutěž Národní Vítěz 2015 - vítězem se stal náš NW´14 SC Copy by Gucci of British Edition*CZ, své absolutní vítězství obhájil již druhým rokem! Jsem na něj nesmírně hrdá !

 • Únor15.

  Nové fotografie koťátek

  Čas rychle běží, našim koťátkům z vrhů "F" a "G" se daří báječně, nově mají každý svoje individuální fotografie v tabulce vrhů i se jmény.
  Všechna koťátka jsou rezervovaná nebo momentálně ve stavu "OPCE" a nejsou nyní nabízena.
  Do nových domovů budou odházet v průběhu dubna 2016.
  Na jaře se opět chystáme na testování chovných koček a kocourů na HCM a PKD, další koťátka plánujeme na léto 2016 z velmi výjimečného spojení rodičů.

 • Leden10.

  Plodný úvod roku

  Rok 2016 začal pro naši stanici krásně. Naše 2 kočičky - Narnia a Baccara přivedly na svět svá miminka. Po delší pauze máme tedy koťátka, rovnou dva vrhy. Koťátka krásně přibývají na váze, maminky si s péčí o ně vzájemně pomáhají a my máme obrovskou radost, že je u nás tolik dětiček. Více informací o vrhu F a G přineseme později. V případě zájmu o bližší informace nás kontaktujte.

 • Leden01.

  Představujeme Vám NÁRODNÍHO VÍTĚZE 2015...

  NW´14 SC Copy by Gucci of British Edition*CZ se i v roce 2015 stal NATIONAL WINNER 2015 v obrovské konkurenci dokázal obhájit svůj loňský titul a je výstavně nejúspěšnějším chovným zvířetem v kategorii III. krátkosrstých koček v České republice.

ROK 2015

© British Edition,CZ | All rights reserved