Informace pro zájemce

Všechna odchovaná koťátka od nás odcházejí do nových domovů nejdříve po 13. týdnu věku.
Při výběru jedince pro další chov to může být i o několik týdnů až měsíců déle.

Kotě určené pro další chov svěříme pouze přátelům nebo stejně smýšlejícím chovatelům.

Odchováváme koťátka pouze s průkazem původu (PP), což budoucím majitelům zaručuje, že z vybraného kotěte skutečně v dospělosti vyroste kočka/kocour daného plemene a pouze po zdravotně testovaných rodičích s negativními výsledky - tedy s velkým předpokladem i zdravých potomků.

Všem koťátkům je věnována téměř nepřetržitá péče celé rodiny.

Nikdy nemáme a mít nebudeme paralelně dva a více vrhů koťat. Proto vždy máme pouze jeden a všem koťátkům je věnována maximální možná péče. Se socializací koťátek nám pomáhá naše devítiletá dcera. Po narození jsou s námi v ložnici, v měsíci věku se stěhují do obývacího pokoje do bezpečné ohrádky. Ke konci druhého měsíce věku a po prvním očkování jsou vypuštěna koťátka volně do celého bytu a třetí měsíc již prožijí stejně jako naše dospělé kočky.

Všechna koťátka do nových domovů odcházejí již plně socializovaná, soběstačná a kastrovaná.

Zvyklá na běžný ruch domácnosti, malé děti a dospělé kočky. Jsou zvyklá již plně používat kočičí toaletu a škrábadlo.
Všechna koťátka již od nás odcházejí minimálně 3x odčervena, očkována a přeočkována nadstandardní vakcínou MERIAL PUREVAX RCP (rhinotracheitida, kalicivirus, panleukopenie), vzteklina se aplikuje až později a zejména koťátkům, která odcházejí do jiných chovatelských stanic mimo Českou republiku.

Každé kotě je těsně před odchodem z naší chovatelské stanice zkontrolováno veterinárním lékařem, je mu vystaveno osvědčení o aktuálním zdravotním stavu, které dostane nový majitel.

S řádnou kupní smlouvou,  aplikovaným mikročipem a EU Pet Pasem, CD s fotkami, podrobným jídelníčkem na co je konkrétní kotě zvyklé a balíčkem pro první týdny v nové rodině... každý dostane vlastní pelíšek, granulky Royal Canin Babycat 34 & Kitten 36, kapsičky Royal Canin Kitten, konzervy a granule Applaws, stelivo do kočičí toalety, různé hračky, mávátka, škrabadýlko a další dobrůtky... tedy od všeho něco a vše na co jsou od nás zvyklá aby přechod byl pozvolný a zcela bezproblematický.

Kotě pouze tzv. "na mazlíčka"

Kotě pořízené pouze na tzv. mazlíčka Vás nezavazuje k výstavám ani jiným aktivitám např. členství v základní organizaci chovatelů koček.
Jedná se o jedince, který je exteriérově vyrovnaný se sourozenci, ale rozhodli jsme se ho pro další chov nepoužít.
A proto má v průkazu původu přetisk "BEZ OPRÁVNĚNÍ K CHOVU".
Tato úprava v PP však nevylučuje účast na výstavách ve výstavních třídách k tomu určených - existují jednotlivé třídy pro kastrované kočky/kocoury dle dosažených ocenění, titulů a věku.
Po kočce či kocourovi prodaných pouze "na mazlíčka" je smluvně ZAKÁZÁNO odchovávání jakýchkoliv dalších potomků a u kocourů jakékoliv krytí. Při zjištění porušení vzájemné smlouvy je vysoká smluvní pokuta.
Smluvní podmínkou prodeje kotěte na mazlíčka je nejdéle do 10ti měsíců kastrace u kočiček i kocourků. Po kastraci kotěte prodaných na mazlíčka požadujeme veterinární potvrzení o provedené kastraci a rádi se na naše odchované kotě přijedeme osobně podívat. Po dodržení smluvních podmínek - tedy kastraci je vydán majiteli originál průkazu původu.
Po velmi špatných zkušenostech našich přátel z jiných chovatelských stanic jsme se rozhodli, že někteří kocourci tzv. na mazlíčka budou odcházet z naší chovatelské stanice později a již vykastrovaní. Každé kotě i mazlíček odchází od nás s již aplikovaným mikročipem a EU pasem, tedy s doživotní nezaměnitelnou identitou!

Od roku 2016 kastrujeme všechna koťátka určená na mazlíčky, jejich odchod od nás bývá zpravidla okolo 4. měsíce jejich věku.

Odchovávání koťátek s průkazem původu nás zavazuje k dodržování daného chovatelského řádu, v souladu s vysokým etickým kodexem a hlavně s naším nejlepším svědomím. Solidní přístup vyžadujeme i od nových majitelů. Vážné zájemce si pečlivě prověřujeme než jim kotě svěříme do péče. A proto věříme, že tímto řešením zamezíme možnému prodeji kotěte nesolidním lidem či do velkochovu, kde by kotě nikdy nebylo milovaným, hýčkaným a právoplatným členem rodiny!

Naší snahou je odchovávat koťátka zdravá, milá, sebevědomá a typově odpovídající standartu, která by v nových milujících domovech měli být právoplatným členem rodiny. Koťátka vyrůstají volně ve společné domácnosti s námi a proto je nedáváme do nových domovů tam kde by mohli mít nekontrolovatelný přístup ven. Pouze tedy do zajištěného a vyhovujícího interiéru. Na příchod koťátka je třeba Váš domov přizpůsobit a zvážit možná rizika. Např. zajistit okna a balkon ochranou sítí, některé pokojové květiny jsou pro kočky jedovaté atd... Je velmi důležité připravit kotěti zázemí a škrabadlo. V sekci odkazy najdete seznam oblíbených obchodů, kde pořídíte kompletní potřebné vybavení pro kočky.

Cena kotěte je pro každé kotě zcela individuální a záleží na více faktorech...
/např. rodokmen rodičů, výstavní úspěchy rodičů, pohlaví, věk kotěte kdy odchází a zda-li je kotě již kastrované/.
Vyhrazujeme si právo výběru budoucího majitele.
V případě vážného zájmu o kotě požadujeme složení rezervační poplatku, tzv. zálohy (většinou 1/3 z celkové ceny kotěte).

Koťátka na splátky neprodáváme, slevy neposkytujeme.

Obvyklá cena kastrovaného kotěte na mazlíčka z naší CHS je 15 000,- Kč. Patříme k dražším chovatelským stanicím britských koček, ovšem cena za kotě od nás je vždy cenou konečnou, se kterou budoucího majitele (kupujícího) seznámíme dopředu. V mnoha CHS se cena postupně zvedá s čipem, pasem, kastrací a dopředu avizovaných např. 8-10 tisíc korun je rázem o několik tisíc více. Ne, naše cena je pevná, konečná a nikdy o ní nevyjednáváme. Opět platí, že cena každého kotěte je individuální. Do celkové ceny kotěte i na mazlíčka se pochopitelně promítá nákladný chov, největší investicí je opakované zdravotní testování rodičů a výstavní úspěchy předků kotěte. Cena odpovídá kvalitě koťátka, zárukám a doživotnímu chovatelskému servisu, nadstandartní péči o kotě již od narození. Více informací telefonicky, emailem nebo osobně.

V průběhu doby, kdy je kotě rezervované a při zjištění závažných nebo nepravdivých údajů (např. množení zvířat bez PP, nevyhovující podmínky pro kočku atd.) okamžitě zálohu /rezervační poplatek/ vracíme, od smlouvy odstupujeme a již nikdy těmto zájemcům kotě nesvěříme.
Rádi zůstaneme s novými majiteli v kontaktu a doživotní chovatelský servis je samozřejmostí.

Rádi Vás uvítáme na nezávazné návštěvě a osobně poznáme. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat telefonicky nebo emailem. Koťátko bez osobního setkání s novými majiteli nikdy nerezervujeme.

Protože odchovávaná koťátka považujeme za naše chlupaté děti, nové majitele si pečlivě vybíráme a kotě závazně rezervujeme až po vzájemně dobrém pocitu a důvěře! Nemíváme koťátka kontinuálně, většinou se na kotě z naší CHS čeká, o to více nás těší velký zájem o naše odchovy.

Pořízení koťátka je rozhodnutí na dlouhou řadu let a jedná se o živého tvora se svými specifickými potřebami. Navždy nezůstane jen roztomilým hravým kotětem, ale časem dospělou sebevědomou osobností. Proto Vás prosíme pečlivě zvažte zdali jste schopni a ochotni kočičce/kocourkovi věnovat svůj čas, peníze a hlavně pozornost a lásku. Doporučujeme vybírat nového člena rodiny především srdcem, po pečlivém zvážení Vaší situace a vzájemné shodě celé Vaší rodiny! Protože všechny způsoby chovu nejsou stejné i když se to na první pohled může zdát dobře si prověřte i chovatelskou stanici odkud si kotě chcete pořídit. Vaše kotě může pocházet od množitele nikoliv od chovatele! 

Děkujeme za Váš zájem a ať už Vaše volba bude kotě od nás nebo třeba z jiné chovatelské stanice s průkazem původu, přejeme Vám šťastný výběr a mnoho spokojených společných let :-)
 


Alžběta Poláková Šmídová s rodinou

© British Edition,CZ | All rights reserved