O nás

Jsme malá chovatelská stanice rodinného typu založena 1.3.2011 v mezinárodním registru organizace FIFe. Specializujeme se na britské krátkosrsté stříbřité kočky s mramorovanou kresbou. Chováme kočky pouze s průkazem původu. Odchovávání koťátek s průkazem původu nás zavazuje k dodržování daného chovatelského řádu, v souladu s vysokým etickým kodexem a dle našeho nejlepšího svědomí. Jsme členy organizace chovatelů koček ČSCH a FIFe. Od roku 2015 s námi žijí ruské modré kočky z CHS Flash Arian*CZ.

Jsme členy specializované organizace chovatelů koček :

Každému koťátku se vždy snažíme vymyslet jméno, tedy spíš slovní spojení ušité přímo na "tělo"... Jeho jméno vždy vyjadřuje jeho exteriér, povahu nebo něco čím se odlišuje od ostatních. Výběr není nikdy náhodný např. Always First bude navždy naše prvorozené kotě a ve všem byl první, Absolutelly King se od malého koťátka choval jako král a dodnes vládne domácnosti v pozitivním smyslu, Big Silver Boy se již narodil obrovský a obříkem zůstal, Black Prince byl hned po narození tak tmavý, že jméno bylo nepochybně jasné, Copy by Gucci je věrnou kopií svého otce, kterému doma říkáme stejně, Chance for Me v prvních hodinách bojoval o život tedy jiné jméno nás ani nenapadlo a Charismatic Look je holčička, která když poprvé otevřela oči tak nás doslova okouzlila svým výrazem...

Do chovu jsou zařazené pouze kočky a kocouři, kteří jsou zdravý, povahově vyrovnaní, exterierově odpovídají standartu FIFe britské kočky s kresbou, zdravotně testovaní na dědičné onemocnění s negativním výsledkem, a výstavně úspěšní. V chovatelském řádu stojí : „cílem chovu je odchovávat lepší jedince jako jsou jejich rodiče“...

Kočky a kocouři z naší stanice se stávají rodiči nejdříve ve věku 18ti měsíců až po sonografickém vyšetření srdce a ledvin, tedy ve věku kdy je vývoj srdce ukončen a může se vyšetření považovat za prokazatelně negativní.

Naše kočky jsou nadstandardně očkované, čipované a pravidelně zdravotně testované na FeLV, FIP, FIV, HCM, PKD, Chlamydie, Streptococcus canis, Mycoplasma felis, Coronavirus a to opakovaně s negativním výsledkem včetně kočky domácí, která nás doprovází na výstavy a mladé kočky učí především na výstavách slušnému chování.

Všechny kočky z chovatelské stanice British Edition*CZ včetně koťat od narození jsou svěřeni do veterinární péče naší paní doktorky MVDr. Gabriely Vidímové, která je zároveň i aktivní chovatelkou koček s bohatými zkušenostmi.

Všechny kočky z naší chovatelské stanice jsou zveřejněné v databázi testovaných koček na HCM a PKD.
Po kliknutí na tento odkaz se Vám otevře mnoho informací o HCM a dalších nemocech u koček.

Zájemcům o koťátko vždy předložíme originály všech infekčních, genetických i sonografických vyšetření. Kopie jsou automaticky součásti dokumentů, které od nás všichni nový majitelé dostávají a to nejen od OBOU rodičů, ale i od dalších generací nebo polosourozenců, pokud je máme k dispozici..

    

Naši mramoráčci a odchovy patří již několik let mezi vystavně nějúspěšnější kočky v České republice. Nejen v rozsahu plemene a barvy, ale často se stávají vítězi celé výstavy v konkurenci mnoha dalších plemen koček.

Máme uzavřený typ chovu, tj. externě nikdy nepůjčujeme kocoury ke krytí cizích koček, v období kdy máme koťátka nenavštěvujeme výstavy koček ani jiné chovatele koček, ke koťátkům návštěvy zveme až mají vybudovanou imunitu a při příchodu nového člena do kočičí rodiny je samozřejmostí preventivní karanténa než jsou známé všechny výsledky zdravotních testů. Těmito opatřeními chráníme především zdraví našich koček !

Všechny naše kočky a kocouři s námi prožijí celý život většinou od kotěte přes aktivní chovný věk až do posledních dnů. Kastrované a ex-chovné kočky s námi žijí i nadále ve společné domácnosti a odpovídají úctě a péči. Naše chovné kočky mají koťátka maximálně jednou za rok. Jsou a navždy zůstanou především našimi milovanými společníky a zároveň členy rodiny, kteří mají volně k dispozici celý dům i s venkovní terasou a letní voliérou.

Milujeme je i s jejich nedokonalostmi a bez výhrad, proto i koťátka odchováváme s láskou a stejnou péčí s jakou si hýčkáme naše dospěláky. Jednou nastane doba, kdy nebudeme odchovávat delší dobu koťátka, protože budou všichni pravděpodobně postupem času kastrovaní. Počet dospělých koček v jedné domácnosti je přímo úměrný povahám jejich členů, do budoucna jich budeme mít jen tolik aby byli i nadále bezkonfliktní a ucelenou smečkou, které jasně šéfuje Kitty.

Rádi se pochlubíme našimi již odchovanými koťátky v sekci odchovy, pro chov koček máme potřebné živnostenské oprávnění s řádným daňovým přiznáním každý rok.

V pečlivě zdravotně střežených a uzavřených chovech není možné současně odchovávat koťátka a vystavovat dospělé kočky, které se pohybují volně mezi koťaty na mezinárodních výstavách koček, kde je velká koncentrace koček a tím i možné nebezpečí infekčních nemocí. Spokojenost a především zdraví koček je pro nás nejdůležitější a proto z těchto důvodů a možných infekčních onemocnění v době, kdy máme doma malá kotěcí miminka nebo nedoočkovaná koťátka ještě bez utvořené imunity výstavy koček vůbec nenavštěvujeme!

Naše kočky, kocouři, kastráti i koťata dostávají výhradně nejkvalitnější krmivo. Granulky Royal Canin, granulky a konzervy Applaws, konzervy  Cosma, výživové doplňky Gimpet, pravidelně přemražené syrové hovězí zadní maso, vařené ryby, krůtí maso a koťátka ještě tvaroh se smetanou.

Odchovaná koťátka od nás do nových domovů odcházejí nejdříve po 13. týdnu věku a jsou 2x očkovaná, 3x odčervená, všechna s aplikovaným čipem a EU pasem, řádnou kupní smlouvou a balíčkem pro první týdny v novém domově. Kopie zdravotních testů obou rodičů jsou automaticky součástí kupní smlouvy ke každému koťátku, originály testů rodičů, prarodičů a další testovaných jedinců v rodokmenu kotěte jsou k nahlédnutí.

Nemáme a nikdy mít nebudeme paralelně dva a více vrhů koťat. Vždy máme pouze jeden a všem koťátkům je věnována maximální možná péče celé rodiny. Se socializací koťátek nám vydatně pomáhá naše desetiletá dcera, koťátka která odcházejí do rodin s malými dětmi se velmi dobře adaptují. Celoživotní chovatelský servis pro nové majitele je samozřejmostí a rádi se všemi zůstaneme v kontaktu. S více majiteli jsme i v častém přátelském kontaktu.

Více informací o etice našeho chovu a informace pro zájemce o koťátko od nás naleznete ZDE.
V sekci odkazy najdete seznam prověřených obchodů, kde pořídíte veškeré vhodné vybavení pro kočky.

Kotě vhodné pro další chov svěříme pouze přátelům nebo stejně smýšlejícím chovatelům!
Koťátka na mazlíčky odcházejí vždy již kastrovaná!

Jestli Vás naše stránky zaujaly, budeme rádi když nám zanecháte v návštěvní knize vzkaz. V návštěvní knize najdete vzkazy převážně od nových majitelů našich odchovaných koťátek.

Pokud přemýšlíte o pořízení koťátka z naší chovatelské stanice velmi rádi Vás kdykoliv přivítáme a poznáme na nezávazné osobní návštěvě. V případě jakýchkoliv dotazů mě kontaktujte telefonicky nebo emailem. V případě, že momentálně nemáme koťátka ráda Vám poradím prověřené chovatelské stanice nebo je najdete v sekci odkazy.

Fotografie koček a koťat na těchto webových stránkách nejsou upravované ani přibarvované!

Alžběta Poláková Šmídová s rodinou


ZAČÁTEK KOČIČÍ LÁSKY...

V listopadu 2009 jsme na zahradě našli malé (428 gramů), potrhané a téměř polomrtvé koťátko. Po dlouhých týdnech boje o jeho život bylo jasné, že se stalo navždy nedílnou součástí naší rodiny a kočkám jsme zcela neplánovitě propadli.

Dcerka ji bez přemýšlení pojmenovala HELLO KITTY. Vlastně je to náš první a úspěšný "odchov".

Kitty byla prvním kočičím členem naší rodiny a proto u nás zaujímá navždy čestné místo !

Po pár návštěvách výstav padlo rychlé rozhodnutí - pořídit ke Kitty brzy kamarádku. Volba černě mramorované britské slečny byla jasná, protože tato barevná kombinace s kresbou nás navždy okouzlila. O vánocích 2010 přibyla k nám do rodiny téměř čtyřměsíční krásná kočička Guessy Allergo*CZ, za niž děkujeme manželům Janě Novotné a Václavu Eliášovi z chovatelské stanice Allergo*CZ.

Děkujeme za velmi přátelský přístup, cenné rady a trpělivost v našich začátcích. Guessy je úžasná kamarádka a zakladatelka naší chovatelské stanice. Lepší start jsme si ani nemohli přát!

V neposlední řadě děkujeme především Tobě Kitty, že jsi nás zasvětila do světa koček, způsobu jejich chování a ukázala nám jak silná kočičí láska, něha a důvěra může být.

© British Edition,CZ | All rights reserved